Menü Bezárás

Kezdőlap

Üdvözlünk a Morgerton Welsh Corgi Pembroke Kennel honlapján. Kellemes nézelődést kívánunk, bármilyen kérdés esetén keress minket bizalommal.

Rólunk

Célunk, hogy olyan Welsh Corgi Pembroke kutyákat tenyésszünk, akik egészségesek, a standardnek megfelelnek és a kiállításokon is megállják helyüket.

Ennek érdekében minden tenyésztésbe szánt kiskutyának elvégeztetjük a fajtát érintő genetikai szűréseit és a tökéletes tenyészpár megtalálásakor is figyelembe vesszük azt. Amellett, hogy célunk egy egészséges állomány fenntartása, igyekszünk a jövőben változatos és színvonalas vérvonalakkal bővülni.

Kutyáinkat rendszeresen megmérettetjük hazai és külföldi kiállításokon is, szép eredményekkel. Ha a jövőben szeretnél velünk kiállításon találkozni, az alábbi linken megtalálhatod a tervezett kiállításainkat. Ezen kívül előzetes egyeztetés alapján bármikor várunk sok szeretettel otthonunkban is.

Csoportkép 2019.09.

Legutóbbi bejegyzések

  • Corgi és a genetikai betegségek
    Milyen genetikai betegségekre hajlamos a corgi? A corgikat több genetikai betegség is érinti. Néhány betegségre van már elérhető genetikai szűrés, ezeket a teszteket nagyrészt vagy vérből, vagy nyálból végzik el. Számos labor foglalkozik a tesztek elvégzésével világszerte, a mi döntésünk mely labor mellett tesszük a voksunkat, ha szeretnénk kideríteni, hogy szeretett kedvencünket érinti/érintheti-e valamelyik betegség genetikai úton öröklődő betegség. Egy felelős tenyésztő ezeket a betegségeket figyelembe veszi, és állományát a lehetőségekhez mérten szűreti is. Azonban nem szabad elfelejtünk, hogy a szűrések eredményei csak iránymutatók. A leggyakrabban elvégzett genetikai vizsgálatok DM – Degenerative Myelopathy A Degeneratív Myelopátia, az elsősorban idősebb kutyák…
  • Corgi faroktartás
    Kezdetek A Pembroke Welsh Corgi farkát munkájukból adódóan nagyon sokáig csonkolták. Erre azért volt szükség, hogy a marhák ne tudjanak rálépni a kutya farkára, ezzel csökkentették a sérülések lehetőségét. Azonban a pembroke corgik születhetnek természetes csutka farokkal is. A farok mérete csigolyaszámtól függően változó lehet. Azoknak az egyedeknek, akik teljes farokhosszal rendelkeznek, a farkuk végén a szőr mindig fehér, színárnyalattól függetlenül. Ez is jelzi a csutka farok kialakulásáért felelős gén hiányát. Csak és kizárólag a természetes csutka farkú kutya örökítheti ezt a gént. Két hosszú farokkal rendelkező kutyának nem születhet csutka farkú utóda. (NBT = natural bobtail) Natural Bobtail mindenáron?…
  • Corgi színváltozatok
    Mik a corgi hivatalos színváltozatai? A Welsh Corgi Pembroknál alapvetően 5 különböző árnyalatot, színváltozatot különböztetünk meg, ezek az alábbiak: A vörös vagy vörös-fehér A leginkább elterjedt színváltozat. Színezete az egészen halványtól a mélyebb vöröses árnyalatig terjedhet. A vörös-fehér corgiknál, a fehér rész nem dominálhat az arcon, és a test többi részén is csak megszabott mértékig jelenhet meg. A standardtól eltérő dolgok mind színhibának minősülnek, ami sajnos a tenyésztésből kizáró tényező. Fawn A vörös-fehér színváltozat egy világosabb árnyalata. Sosem lehet túl világos/fehér, a vörös jegyeket mutatnia kell, csak nem olyan intenzitással. Vörös-fejű tricolor, azaz Red-headed tricolor (RHT) A vörös-fehér után a…
  • Corgi, mint kis kedvenc
    Corgit mindenkinek? A fajta jelenlegi helyzete Az elmúlt években rohamosan nő a Corgi, mint kis kedvenc iránt a kereslet. Sajnos szeretett fajtánkat is elérte a szaporítás szele, az ész nélküli „tenyésztés”, a koncepció nélküli tenyésztők sora. Nagyon sokan csak gondolják azt, hogy a tenyésztés mennyire jó biznisz, anélkül, hogy bármit is tudnának önmagában a fajtáról. A felhígult állomány és a tudatlan emberek sora pedig növekszik, ezzel együtt pedig nő az esztelen, meggondolatlan vásárlók tömege is. Sokan annyit látnak csak a Corgikban, hogy mennyire jópofa kutyák a vicces külsőjükkel, és nem ismerik a fajta jellemzőit, igényeit. De nem szabad elfelejtenünk, hogy…
  • Corgie, Korgi, Corgi!
    Most akkor biztos Corgi? Név eredete 1107-ben I. Henry Anglia akkori királya meghívta Flamand kézművesek egy közösségét, hogy Wales délnyugati részén éljenek és dolgozzanak. A Flamandok elfogadták I. Henry meghívását, és minden szükségeset magukkal hoztak ahhoz, hogy új hazájukban újból megteremtsék agrár életmódjukat. Ez magában foglalta azokat a kutyákat, amelyeket szarvasmarhákat és juhokat tereltek. Ezek az erős, rövid lábú pásztorok voltak az alapja annak a fajtának, amelyet ma Pembroke Welsh Corgi néven ismerünk. A Pembroke az 1800-as évek vége óta egyértelműen elkülönült unokatestvérétől, a Cardigan Welsh Corgi-tól, de a két fajta gyakran keveredett a régi walesi tenyésztési központokban, Pembrokeshire-ben és…