Menu Close

Homepage

Welcome to the Morgerton Welsh Corgi Pembroke Kennel website. We wish you a pleasant look, if you have any questions, feel free to contact us.

About Us

Our goal is to breed Welsh Corgi Pembroke dogs that are healthy, conform to the standard and stand well at shows.

All puppies for breeding purpose are subjected to genetic screening for the breed and we are taken into consideration when finding the perfect breeding pair. In addition to our goal of maintaining a healthy dogs, we are striving to develop a diverse and high quality bloodlines in the future.

Kutyáinkat rendszeresen megmérettetjük hazai és külföldi kiállításokon is, szép eredményekkel. Ha a jövőben szeretnél velünk kiállításon találkozni, az alábbi linken megtalálhatod a tervezett kiállításainkat. Ezen kívül előzetes egyeztetés alapján bármikor várunk sok szeretettel otthonunkban is.

Csoportkép 2019.09.

Legutóbbi bejegyzések

  • Corgi és a genetikai betegségek
    Milyen genetikai betegségekre hajlamos a corgi? A corgikat több genetikai betegség is érinti. Néhány betegségre van már elérhető genetikai szűrés, ezeket a teszteket nagyrészt vagy vérből, vagy nyálból végzik el. Számos labor foglalkozik a tesztek elvégzésével világszerte, a mi döntésünk mely labor mellett tesszük a voksunkat, ha szeretnénk kideríteni, hogy szeretett kedvencünket érinti/érintheti-e valamelyik betegség genetikai úton öröklődő betegség. Egy felelős tenyésztő ezeket a betegségeket figyelembe veszi, és állományát a lehetőségekhez mérten szűreti is. Azonban nem szabad elfelejtünk, hogy a szűrések eredményei csak iránymutatók. A leggyakrabban elvégzett genetikai vizsgálatok DM – Degenerative Myelopathy A Degeneratív Myelopátia, az elsősorban idősebb kutyák…
  • Corgi faroktartás
    Kezdetek A Pembroke Welsh Corgi farkát munkájukból adódóan nagyon sokáig csonkolták. Erre azért volt szükség, hogy a marhák ne tudjanak rálépni a kutya farkára, ezzel csökkentették a sérülések lehetőségét. Azonban a pembroke corgik születhetnek természetes csutka farokkal is. A farok mérete csigolyaszámtól függően változó lehet. Azoknak az egyedeknek, akik teljes farokhosszal rendelkeznek, a farkuk végén a szőr mindig fehér, színárnyalattól függetlenül. Ez is jelzi a csutka farok kialakulásáért felelős gén hiányát. Csak és kizárólag a természetes csutka farkú kutya örökítheti ezt a gént. Két hosszú farokkal rendelkező kutyának nem születhet csutka farkú utóda. (NBT = natural bobtail) Natural Bobtail mindenáron?…
  • Corgi színváltozatok
    Mik a corgi hivatalos színváltozatai? A Welsh Corgi Pembroknál alapvetően 5 különböző árnyalatot, színváltozatot különböztetünk meg, ezek az alábbiak: A vörös vagy vörös-fehér A leginkább elterjedt színváltozat. Színezete az egészen halványtól a mélyebb vöröses árnyalatig terjedhet. A vörös-fehér corgiknál, a fehér rész nem dominálhat az arcon, és a test többi részén is csak megszabott mértékig jelenhet meg. A standardtól eltérő dolgok mind színhibának minősülnek, ami sajnos a tenyésztésből kizáró tényező. Fawn A vörös-fehér színváltozat egy világosabb árnyalata. Sosem lehet túl világos/fehér, a vörös jegyeket mutatnia kell, csak nem olyan intenzitással. Vörös-fejű tricolor, azaz Red-headed tricolor (RHT) A vörös-fehér után a…
  • Corgi, mint kis kedvenc
    Corgit mindenkinek? A fajta jelenlegi helyzete Az elmúlt években rohamosan nő a Corgi, mint kis kedvenc iránt a kereslet. Sajnos szeretett fajtánkat is elérte a szaporítás szele, az ész nélküli „tenyésztés”, a koncepció nélküli tenyésztők sora. Nagyon sokan csak gondolják azt, hogy a tenyésztés mennyire jó biznisz, anélkül, hogy bármit is tudnának önmagában a fajtáról. A felhígult állomány és a tudatlan emberek sora pedig növekszik, ezzel együtt pedig nő az esztelen, meggondolatlan vásárlók tömege is. Sokan annyit látnak csak a Corgikban, hogy mennyire jópofa kutyák a vicces külsőjükkel, és nem ismerik a fajta jellemzőit, igényeit. De nem szabad elfelejtenünk, hogy…
  • Corgie, Korgi, Corgi!
    Most akkor biztos Corgi? Név eredete 1107-ben I. Henry Anglia akkori királya meghívta Flamand kézművesek egy közösségét, hogy Wales délnyugati részén éljenek és dolgozzanak. A Flamandok elfogadták I. Henry meghívását, és minden szükségeset magukkal hoztak ahhoz, hogy új hazájukban újból megteremtsék agrár életmódjukat. Ez magában foglalta azokat a kutyákat, amelyeket szarvasmarhákat és juhokat tereltek. Ezek az erős, rövid lábú pásztorok voltak az alapja annak a fajtának, amelyet ma Pembroke Welsh Corgi néven ismerünk. A Pembroke az 1800-as évek vége óta egyértelműen elkülönült unokatestvérétől, a Cardigan Welsh Corgi-tól, de a két fajta gyakran keveredett a régi walesi tenyésztési központokban, Pembrokeshire-ben és…